Алуминиумска жица за заварување

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е прва класа техничка компанија, специјализирана за обезбедување Алуминиумска жица за заварување, база во Taiwan. Се фокусираме на истражување и развој на производи, како и производство и продажба на нив со висок квалитет.
Врз основа на концептот на "да ги сервисира клиенти со кредит" и управување со метод на "луѓе ориентирани", ние може да обезбеди клиенти со врвен квалитет

Алуминиумска жица за заварување

со супериорен услуги. Ние веруваме дека можеме да создадеме повеќе можности за бизнис за вас, вашиот профит е она што ние се стремиме за, би сакале да соработуваат со вас! искрено поздрави пријатели од сите кругови да не посетите.
  • Алуминиумска жица за заварување - 5754
Алуминиумска жица за заварување
модел - 5754
Алуминиумски жици за заварување/Прачки
5754
КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
&бик;Магнезиумски легиран алуминиум за заварување на легури со максимум 3.0%Мг
&бик;Добра отпорност на корозија и одлично совпаѓање на боите по елоксирање
&бик;Погоден за широк опсег на апликации во општа градежна и структурна индустрија
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Автомобилски компоненти
&бик;Резервоари за складирање
&бик;Изградба на бродови
ПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА
&бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми
&бик;Кошничка макара:7 килограми
&бик;ГЕМ Пак:136 кг
&бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг
&бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
5754
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки2319КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Првенствено се користи како метал за полнење за легура 2219 &бик;Обезбедува поголема цврстина и подобра еластичност од 4XXX легури за полнење при заварување на 2XXX основни материјали &бик;Обезбедува супериорна отпорност на пукање од корозија на стрес каде што се потребни високи температурни својстваТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Авионската и воздушната индустрија &бик;Структурна примена со висока јачина &бик;ВоенаСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4043КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Дизајниран за топлина за заварување-основни легури што може да се третираат и вклучувајќи легури од серијата 6XXX &бик;Пониска точка на топење и поголема флуидност од легурите за полнење од серијата 5XXX &бик;Ниска чувствителност на пукање на завар со основни легури од серијата 6XXX &бик;Легура за полнење за општа намена и една од најкористените легури за заварување и лемење &бик;Одлично кога естетиката е важна &бик;Не се препорачува за елоксирање на материјалотСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4047КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Пониска точка на топење и потесен опсег на замрзнување од 4043 жици &бик;Зголемена флуидност и намалено собирање &бик;Може да се користи како замена за 4043 жици за зголемување на силициумот во металот на заварот,минимизирајте го жешкото пукање и произведувајте поголема цврстина на смолкнување на заварот на филетоТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Автомобилски компоненти,разменувачи на топлина &бик;Панели на телотоЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)ПАКУВАЊЕ