MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е производител, на снабдувачот и извозникот Алуминиумска MIG жица за заварување со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила во Taiwan. Со широк спектар, одличен квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во на пазарот и други индустрии.

Алуминиумска MIG жица за заварување

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдоброто Алуминиумска MIG жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска MIG жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки2319КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Првенствено се користи како метал за полнење за легура 2219 &бик;Обезбедува поголема цврстина и подобра еластичност од 4XXX легури за полнење при заварување на 2XXX основни материјали &бик;Обезбедува супериорна отпорност на пукање од корозија на стрес каде што се потребни високи температурни својстваТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Авионската и воздушната индустрија &бик;Структурна примена со висока јачина &бик;ВоенаСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдоброто Алуминиумска MIG жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска MIG жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5754КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Магнезиумски легиран алуминиум за заварување на легури со максимум 3.0%Мг &бик;Добра отпорност на корозија и одлично совпаѓање на боите по елоксирање &бик;Погоден за широк опсег на апликации во општа градежна и структурна индустријаТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Автомобилски компоненти &бик;Резервоари за складирање &бик;Изградба на бродовиПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА &бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми &бик;Кошничка макара:7 килограми &бик;ГЕМ Пак:136 кг &бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг &бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдоброто Алуминиумска MIG жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска MIG жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4043КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Дизајниран за топлина за заварување-основни легури што може да се третираат и вклучувајќи легури од серијата 6XXX &бик;Пониска точка на топење и поголема флуидност од легурите за полнење од серијата 5XXX &бик;Ниска чувствителност на пукање на завар со основни легури од серијата 6XXX &бик;Легура за полнење за општа намена и една од најкористените легури за заварување и лемење &бик;Одлично кога естетиката е важна &бик;Не се препорачува за елоксирање на материјалотСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдоброто Алуминиумска MIG жица за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска MIG жица за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4047КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Пониска точка на топење и потесен опсег на замрзнување од 4043 жици &бик;Зголемена флуидност и намалено собирање &бик;Може да се користи како замена за 4043 жици за зголемување на силициумот во металот на заварот,минимизирајте го жешкото пукање и произведувајте поголема цврстина на смолкнување на заварот на филетоТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Автомобилски компоненти,разменувачи на топлина &бик;Панели на телотоЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)ПАКУВАЊЕ
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

Алуминиумска MIG жица за заварување

и најдобра услуга.