Алуминиумска жица за полнење

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот во Taiwan, Кој обезбедува различни Алуминиумска жица за полнење, Ние снабдување со висок квалитет, конкурентна цена и најдобра услуга за нашите клиенти. Било кој од нашите производи сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
Клиенти и дистрибутери од целиот свет се добредојдени да преговара со нас за

Алуминиумска жица за полнење

. Ајде да се приклучат на рацете и се стремиме кон просперитет.
  • Алуминиумска жица за полнење - 2319
Алуминиумска жица за полнење
модел - 2319
Алуминиумски жици за заварување/Прачки
2319
КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
&бик;Првенствено се користи како метал за полнење за легура 2219
&бик;Обезбедува поголема цврстина и подобра еластичност од 4XXX легури за полнење при заварување на 2XXX основни материјали
&бик;Обезбедува супериорна отпорност на пукање од корозија на стрес каде што се потребни високи температурни својства
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Авионската и воздушната индустрија
&бик;Структурна примена со висока јачина
&бик;Воена
СОГЛАСУВА СО
&бик;EN ISO 18273:2004
&бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 година
ЗАШТИТЕН ГАС
&бик;100%Аргон
&бик;Аргон/Мешавини на хелиум
&бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
2319
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5754КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Магнезиумски легиран алуминиум за заварување на легури со максимум 3.0%Мг &бик;Добра отпорност на корозија и одлично совпаѓање на боите по елоксирање &бик;Погоден за широк опсег на апликации во општа градежна и структурна индустријаТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Автомобилски компоненти &бик;Резервоари за складирање &бик;Изградба на бродовиПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА &бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми &бик;Кошничка макара:7 килограми &бик;ГЕМ Пак:136 кг &бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг &бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4043КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Дизајниран за топлина за заварување-основни легури што може да се третираат и вклучувајќи легури од серијата 6XXX &бик;Пониска точка на топење и поголема флуидност од легурите за полнење од серијата 5XXX &бик;Ниска чувствителност на пукање на завар со основни легури од серијата 6XXX &бик;Легура за полнење за општа намена и една од најкористените легури за заварување и лемење &бик;Одлично кога естетиката е важна &бик;Не се препорачува за елоксирање на материјалотСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4047КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Пониска точка на топење и потесен опсег на замрзнување од 4043 жици &бик;Зголемена флуидност и намалено собирање &бик;Може да се користи како замена за 4043 жици за зголемување на силициумот во металот на заварот,минимизирајте го жешкото пукање и произведувајте поголема цврстина на смолкнување на заварот на филетоТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Автомобилски компоненти,разменувачи на топлина &бик;Панели на телотоЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)ПАКУВАЊЕ