Алуминиумска жица за MIG заварувач

Ние производство, снабдување и извоз убава и елегантна Алуминиумска жица за MIG заварувач. А ние нудиме најдобри работни односи со нашите клиенти, со многу пријателски и познавања трговски претставници. Ние, исто така имаат строги 3-чекор контрола на квалитетот на системот за да се обезбеди сте добивање на највисок квалитет на производи направени.
Сите вработени во компанијата имаат сериозен работен став за да им овозможат на нашите клиенти најдобри Алуминиумска жица за MIG заварувач. Производите се доверливи, а технологијата го води светот. Ја освоивме благодарноста на купувачите од целиот свет и купивме голем број нарачки. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со купувачи од целиот свет.
  • Алуминиумска жица за MIG заварувач - 4047
Алуминиумска жица за MIG заварувач
модел - 4047
Алуминиумски жици за заварување/Прачки
4047
КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
&бик;Пониска точка на топење и потесен опсег на замрзнување од 4043 жици
&бик;Зголемена флуидност и намалено собирање
&бик;Може да се користи како замена за 4043 жици за зголемување на силициумот во металот на заварот,минимизирајте го жешкото пукање и произведувајте поголема цврстина на смолкнување на заварот на филето
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Автомобилски компоненти,разменувачи на топлина
&бик;Панели на телото
ЗАШТИТЕН ГАС
&бик;100%Аргон
&бик;Аргон/Мешавини на хелиум
&бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
ПАКУВАЊЕ
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
4047
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за MIG заварувач, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за MIG заварувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки2319КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Првенствено се користи како метал за полнење за легура 2219 &бик;Обезбедува поголема цврстина и подобра еластичност од 4XXX легури за полнење при заварување на 2XXX основни материјали &бик;Обезбедува супериорна отпорност на пукање од корозија на стрес каде што се потребни високи температурни својстваТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Авионската и воздушната индустрија &бик;Структурна примена со висока јачина &бик;ВоенаСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за MIG заварувач, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за MIG заварувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5754КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Магнезиумски легиран алуминиум за заварување на легури со максимум 3.0%Мг &бик;Добра отпорност на корозија и одлично совпаѓање на боите по елоксирање &бик;Погоден за широк опсег на апликации во општа градежна и структурна индустријаТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Автомобилски компоненти &бик;Резервоари за складирање &бик;Изградба на бродовиПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА &бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми &бик;Кошничка макара:7 килограми &бик;ГЕМ Пак:136 кг &бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг &бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за MIG заварувач, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за MIG заварувач производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4043КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Дизајниран за топлина за заварување-основни легури што може да се третираат и вклучувајќи легури од серијата 6XXX &бик;Пониска точка на топење и поголема флуидност од легурите за полнење од серијата 5XXX &бик;Ниска чувствителност на пукање на завар со основни легури од серијата 6XXX &бик;Легура за полнење за општа намена и една од најкористените легури за заварување и лемење &бик;Одлично кога естетиката е важна &бик;Не се препорачува за елоксирање на материјалотСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)