Флукс за алуминиумско заварување

Почитувани! Нашата компанија нуди висок квалитет Флукс за алуминиумско заварување. Ние ќе продолжиме да иновираат на нашата технологија, менаџмент, услуги и бизнис да ги исполнат идните предизвици и да се исполнат нашите одговорности.
Нашите

Флукс за алуминиумско заварување

одговара на строги норми за квалитет на меѓународниот пазар. Нашите стандарди за квалитет дејствува како клупата марка за целата индустрија. Со долга поврзаност со некои од најдобрите лица во индустријата, ние сме во можност да имаат многу подобра одржи во продажба, како и извори.
  • Флукс за алуминиумско заварување - Alumax 
Флукс за алуминиумско заварување
модел - Alumax 
Флукс за заварување
Алумакс
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Велосипедската индустрија
&бик;Систем за климатизација
&бик;Систем за ладење на автомобилот
Правци
&бик;Први чекори:
Основните метали треба да се исчистат темелно за да се отстрани нечистотијата на површината,маснотии и други нечистотии
За чистење на силно оксидираните површини може да се применат други методи како што е млазот на пареа,четкање со жица,или механичко мелење
&бик;Секунди чекори:
Загрејте го крајот на металната шипка за полнење и натопете во флукс,или посипете флукс на работата-парче,или може да се меша со вода или метил,етил или изопропил алкохол за да се формира паста
&бик;Трети чекори:
Продолжете со загревање додека флуксот не се втечнува и тече, а потоа го наполни спојот,производство на сјајни филети
Флуксот темелно ги навлажнува површините за спојување и го спречува вметнувањето на алуминиум оксид во спојниците

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Alumax 
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Флукс за алуминиумско заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Флукс за алуминиумско заварување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Флукс за заварувањеАлумаксЗА НАСMastership е со седиште во Кина,Хонг Конг,Областа на Тајван повеќе од 30 години,ги негува кооперативните клиенти,и обезбедува целосна по-услуга за продажба,како што е испораката на производите,барања за процесот,консултации и предлози за производи,итн.,нашиот тим за поддршка обезбедува вистински-временска услуга и професионална евалуација за да им се помогне на клиентите’производствената линија работи високо продуктивно и добро-ефикасно.ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Алуминиумски резервоар за вода &бик;Интер кулер &бик;Испарувач на кондензатор со паралелен тек &бик;Ламиниран испарувач &бик;Се лади со масло
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Флукс за алуминиумско заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Флукс за алуминиумско заварување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Флукс за заварувањеАлумаксПравци &бик;Први чекори:Основните метали треба да се исчистат темелно за да се отстрани нечистотијата на површината,маснотии и други нечистотииЗа чистење на силно оксидираните површини може да се применат други методи како што е млазот на пареа,четкање со жица,или механичко мелење &бик;Секунди чекори:Загрејте го крајот на металната шипка за полнење и натопете во флукс,или посипете флукс на работата-парче,или може да се меша со вода или метил,етил или изопропил алкохол за да се формира паста &бик;Трети чекори:Продолжете со загревање додека флуксот не се втечнува и тече, а потоа го наполни спојот,производство на сјајни филетиФлуксот темелно ги навлажнува површините за спојување и го спречува вметнувањето на алуминиум оксид во спојницитеТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Алуминиумски резервоар за вода &бик;Интер кулер &бик;Испарувач на кондензатор со паралелен тек &бик;Ламиниран испарувач &бик;Ладилник за маслоСпецификација &бик;AWS A5.31 FB1A,AMS 3412.
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Флукс за алуминиумско заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Флукс за алуминиумско заварување производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Флукс за заварувањеАлумаксОтстранување на остатоци од флукс &бик;Остатоците од отстранувањето се неопходни за да се спречи потенцијална долгорочна корозија &бик;Остатокот од флукс обично може да се раствори со топла вода &бик;Да се чува подалеку од влага и топлина &бик;Незавршениот флукс треба да се чува во пластика со кеси за сушењеТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Алуминиумски резервоар за вода &бик;Интер кулер &бик;Испарувач на кондензатор со паралелен тек &бик;Ламиниран испарувач &бик;Ладилник за маслоСпецификација &бик;AWS A5.31 FB1A,AMS 3412.