Алуминиумски флукс

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е професионална производител и извозник на посебни Алуминиумски флукс, Ние ќе ви обезбедиме со производи на добро гарантиран квалитет, конкурентна цена и добра услуга. Ние ќе бидеме среќни да ви даде цитат од приемот на вашата детална барања.
Најдобриот производител со богато искуство Алуминиумски флукс. Имаме можност да ги произведуваме најдобрите производи. Долго време ги обучуваме најпрофесионалните техничари за да им обезбедиме на клиентите задоволителна услуга по продажбата. Ние сме врвна компанија во индустријата. Ветуваме дека ќе обезбедиме квалитетни производи и најдобри цени за вас. Воспоставивме долгорочни деловни односи со клиенти низ целиот свет. Ако сте заинтересирани за нашите производи, Ве молиме контактирајте не веднаш.
  • Алуминиумски флукс - Alumax 
Алуминиумски флукс
модел - Alumax 
Флукс за заварување
Алумакс
Правци
&бик;Први чекори:
Основните метали треба да се исчистат темелно за да се отстрани нечистотијата на површината,маснотии и други нечистотии
За чистење на силно оксидираните површини може да се применат други методи како што е млазот на пареа,четкање со жица,или механичко мелење
&бик;Секунди чекори:
Загрејте го крајот на металната шипка за полнење и натопете во флукс,или посипете флукс на работата-парче,или може да се меша со вода или метил,етил или изопропил алкохол за да се формира паста
&бик;Трети чекори:
Продолжете со загревање додека флуксот не се втечнува и тече, а потоа го наполни спојот,производство на сјајни филети
Флуксот темелно ги навлажнува површините за спојување и го спречува вметнувањето на алуминиум оксид во спојниците
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Алуминиумски резервоар за вода
&бик;Интер кулер
&бик;Испарувач на кондензатор со паралелен тек
&бик;Ламиниран испарувач
&бик;Ладилник за масло
Спецификација
&бик;AWS A5.31 FB1A,AMS 3412.
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Alumax 
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумски флукс, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумски флукс производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Флукс за заварувањеАлумаксЗА НАСMastership е со седиште во Кина,Хонг Конг,Областа на Тајван повеќе од 30 години,ги негува кооперативните клиенти,и обезбедува целосна по-услуга за продажба,како што е испораката на производите,барања за процесот,консултации и предлози за производи,итн.,нашиот тим за поддршка обезбедува вистински-временска услуга и професионална евалуација за да им се помогне на клиентите’производствената линија работи високо продуктивно и добро-ефикасно.ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Алуминиумски резервоар за вода &бик;Интер кулер &бик;Испарувач на кондензатор со паралелен тек &бик;Ламиниран испарувач &бик;Се лади со масло
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумски флукс, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумски флукс производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Флукс за заварувањеАлумаксТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Велосипедската индустрија &бик;Систем за климатизација &бик;Систем за ладење на автомобилотПравци &бик;Први чекори:Основните метали треба да се исчистат темелно за да се отстрани нечистотијата на површината,маснотии и други нечистотииЗа чистење на силно оксидираните површини може да се применат други методи како што е млазот на пареа,четкање со жица,или механичко мелење &бик;Секунди чекори:Загрејте го крајот на металната шипка за полнење и натопете во флукс,или посипете флукс на работата-парче,или може да се меша со вода или метил,етил или изопропил алкохол за да се формира паста &бик;Трети чекори:Продолжете со загревање додека флуксот не се втечнува и тече, а потоа го наполни спојот,производство на сјајни филетиФлуксот темелно ги навлажнува површините за спојување и го спречува вметнувањето на алуминиум оксид во спојниците
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумски флукс, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумски флукс производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Флукс за заварувањеАлумаксОтстранување на остатоци од флукс &бик;Остатоците од отстранувањето се неопходни за да се спречи потенцијална долгорочна корозија &бик;Остатокот од флукс обично може да се раствори со топла вода &бик;Да се чува подалеку од влага и топлина &бик;Незавршениот флукс треба да се чува во пластика со кеси за сушењеТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Алуминиумски резервоар за вода &бик;Интер кулер &бик;Испарувач на кондензатор со паралелен тек &бик;Ламиниран испарувач &бик;Ладилник за маслоСпецификација &бик;AWS A5.31 FB1A,AMS 3412.