Алуминиумска жица за полнење

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. со богати искуства на производителот снабдувач и извозник на Алуминиумска жица за полнење фабрика во Taiwan, Во целиот свет клиенти, ние искрено добредојде повеќе глобални партнери да соработуваат за да формира нова бизнис. ние ги преземаме се заврши во рок од ветената временска рамка и нашите услуги се достапни на многу конкурентни цени. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Ние сме искусни компанија специјализирана за извоз

Алуминиумска жица за полнење

. Секогаш ги одржуваме строга контрола на квалитетот кој заработил ни висок углед меѓу странските пазари. Нашата цена е поконкурентни како ние го имаме нашиот сопствен база.
  • Алуминиумска жица за полнење - 1070
Алуминиумска жица за полнење
модел - 1070
Алуминиумски жици за заварување/Прачки
1070
ПРЕДНОСТИ
&бик;Сите-поставете ја алуминиумската МИГ жица
&бик;Врвен финиш на површината на жица за најдобра хранливост и перформанси на лакот
&бик;Оптимален производствен процес за прецизно контролирање на хемискиот состав
&бик;држава-на-на-опрема за тестирање на уметност за да се обезбеди неволја-слободна изведба на жица за заварување
&бик;Произведено според систем за квалитет сертифициран според ISO 9001 стандардот
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Спојување на 1XXX легури
&бик;Автобуски барови
&бик;Електрични кутии
&бик;Разменувачи на топлина
&бик;Метализирање
&бик;Електрични,Хемиски,градежништвото и прехранбената индустрија
&бик;Садови и резервоари со мала јачина отпорни на корозија
ПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА
&бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми
&бик;Кошничка макара:7 кг
&бик;ГЕМ Пак:136 кг
&бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг
&бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
1070
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки1100ЗА НАСMastership е со седиште во Кина,Хонг Конг,Областа на Тајван повеќе од 30 години,ги негува кооперативните клиенти,и обезбедува целосна по-услуга за продажба,како што е испораката на производите,барања за процесот,консултации и предлози за производи,итн.,нашиот тим за поддршка обезбедува вистински-временска услуга и професионална евалуација за да им се помогне на клиентите’производствената линија работи високо продуктивно и добро-ефикасно.ПРЕДНОСТИ &бик;Сите-поставете ја алуминиумската МИГ жица &бик;Супериорен финиш на жичаната површина за најдобра хранливост и перформанси на лакот &бик;Оптимален производствен процес за прецизно контролирање на хемискиот состав &бик;држава-на-на-опрема за тестирање на уметност за да се обезбеди неволја-слободна изведба на жица за заварување &бик;Произведени според систем за квалитет сертифициран според ISO 9001 стандардотТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Спојување на 1XXX легури за себе &бик;Автобуски барови &бик;Електрични кутии &бик;Разменувачи на топлина &бик;Метализирање &бик;Хемиски,градежништвото и прехранбената индустрија
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки2319КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Indalco 2319 е бакарна жица за заварување која обезбедува висока јачина на алуминиум и е топлина-може да се лекува &бик;Често се користи за делови за авиони,заковки и производи за завртки и заварени изработкиПРЕДНОСТИ &бик;Сите-поставете ја алуминиумската МИГ жица &бик;Супериорен финиш на жичаната површина за најдобра хранливост и перформанси на лакот &бик;Оптимален производствен процес за прецизно контролирање на хемискиот состав &бик;држава-на-на-опрема за тестирање на уметност за да се обезбеди неволја-слободна изведба на жица за заварување &бик;Произведено според систем за квалитет сертифициран според ISO 9001 стандардотТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Авионската и воздушната индустрија &бик;Структурна примена со висока јачина &бик;ВоенаУсогласеност &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 &бик;EN ISO 18273:2004 година
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4043КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Indalco 4043 е одличен избор за заварување на топлина-базни легури што може да се третираат и поконкретно легурите од серијата 6XXX &бик;Има пониска точка на топење и поголема флуидност од легурите за полнење од серијата 5XXX и е најпосакувана од заварувачите поради неговите поволни работни карактеристики &бик;Жиците од типот ER 4043 се исто така помалку чувствителни на пукање од завар со основните легури од серијата 6XXX &бик;Indalco 4043 е погоден за постојана услуга на покачена температура,јас.д.над 150̊Ф(65̊В)ПРЕДНОСТИ &бик;Сите-поставете ја алуминиумската МИГ жица &бик;Супериорен финиш на жичаната површина за најдобра хранливост и перформанси на лакот &бик;Оптимален производствен процес за прецизно контролирање на хемискиот состав &бик;држава-на-на-опрема за тестирање на уметност за да се обезбеди неволја-слободна изведба на жица за заварување &бик;Произведени според систем за квалитет сертифициран според ISO 9001 стандардотТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;За заварување 6XXX легури,и повеќето легури за леење &бик;Добра легура за полнење за сите намени &бик;Автомобилски компоненти како што се рамка и погонски вратила &бик;Рамки за велосипеди &бик;Рекреација &бик;Медицинска опрема како што е индустријата за тркала
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за полнење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за полнење производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки4047КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Пониска точка на топење и поголема флуидност се можни предности што ги има Indalco 4047 во однос на Indalco 4043 &бик;Indalco 4047 произведува многу чисти наслаги за заварување и поседува одлична привлечност кај операторот &бик;Може да се користи како замена за жица од типот ER4043 за зголемување на силициумот во металот на заварот,минимизирајте го жешкото пукање,и произведуваат поголема цврстина на смолкнување на заварот на филето &бик;Indalco 4047 е погоден за постојан сервис со покачена температура,јас.д.над 150̊Ф(65̊В)ПРЕДНОСТИ &бик;Сите-поставете ја алуминиумската МИГ жица &бик;Слично на Indalco 4043,со уште поголема отпорност на пукнатини &бик;Супериорен финиш на жичаната површина за најдобра хранливост и перформанси на лакот &бик;Оптимален производствен процес за прецизно контролирање на хемискиот состав &бик;држава-на-на-опрема за тестирање на уметност за да се обезбеди неволја-слободна изведба на жица за заварување &бик;Произведени според систем за квалитет сертифициран според ISO 9001 стандардотУсогласеност &бик;AWS A5.10:ER4047