Алуминиумска жица за лемење

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е производителот, снабдувачот и извозник на Алуминиумска жица за лемење, Фабрика се наоѓа во Taiwan. Во текот на изминатите години, ние снабдување целиот свет клиенти производи со висок квалитет на производи со разумни цени. Двете сопствени ред и нормално налози се на располагање. Имаме докажано јадро од професионалци, кој нè прави високо квалификувани да обезбеди трговски услуги според највисоките стандарди. Ние имаме список на тим од добро искусни и квалификувани професионалци, способни да се справи со сите барања на клиентите. Ако сакате да знаете повеќе, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Искористување на нашите производствени капацитети, ви го претставуваме квалитативен спектар на

Алуминиумска жица за лемење

кои се достапни на ефикасната цени. Ние нудиме прилагодување на нашата палета, како за на спецификации на нашите клиенти.
  • Алуминиумска жица за лемење - 5087
Алуминиумска жица за лемење
модел - 5087
Алуминиумски жици за заварување/Прачки
5087
КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ
&бик;Дизајниран да ги исполни барањата за поголема цврстина на истегнување
&бик;За основни метали со максимум 5%Мг
&бик;Присуството на циркониум произведува парична казна-микроструктура на зрнеста метална заварување
&бик;Намалена тенденција на зацврстување напукнување кај високо воздржани завари
ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ
&бик;Морски изработка и поправка
&бик;Криогени резервоари
&бик;Бродоградба и други структурни алуминиумски апликации со висока јачина
&бик;Железничка индустрија
&бик;Префрлани индустрија
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
5087
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за лемење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за лемење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5183КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Дизајниран да ги задоволи барањата за цврстина на истегнување на легурите со висока содржина на магнезиум &бик;Најчесто се користи со основни материјали 5083 и 5654 &бик;Се користи за заварување на легури од серијата 6XXX или за спојување на 6XXX на 5XXXТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Криогени резервоари &бик;Бродоградба и други структурни алуминиумски апликации со висока јачина &бик;Железничка индустрија &бик;Морски изработка и поправка &бик;Рамки за велосипедиУсогласеност &бик;AWS A5.10:ER5183 &бик;ABS:IACS одделение WC &бик;Лојд’Регистрирај се:ВЦ &бик;DNV:5183 &бик;Г.Л.:С-AlMg 4.5 мин &бик;Биро Веритас:ВЦ &бик;TUV
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за лемење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за лемење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5356КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Легура за полнење за општа намена за заварување на легури од серијата 5XXX &бик;Најшироко користена легура за заварување &бик;За заварување на повеќето 6XXX легури кога 276 MPa(40,000 ksi)не е потребна цврстина на истегнувањеУсогласеност &бик;AWS A5.10:ER5356 &бик;ABS:IACS СБ &бик;Лојд’Регистрирај се:СБ &бик;DNV:5356 &бик;Г.Л.:С-AlMg 5 &бик;Биро Веритас:ВЦ &бик;CWB &бик;TUV
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за лемење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за лемење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5554КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Indalco 5554 е наменет како соодветна легура за полнење при заварување 5454 базни легури &бик;Оваа легура е легура со помала содржина на магнезиум и често се користи за автомобилски тркала,над-на-патни приколки,и железнички цистерни каде што заварот може да биде изложен на високи температури на работа,јас.е над 150̊Ф(65̊В)а металната хемија мора тесно да одговара на хемијата на основниот материјал за да се максимизираат перформансите на корозијаТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Соодветна легура за полнење за 5454 базни легури &бик;Автомобилски тркала &бик;Транспортната индустрија апликации како над-на-патни приколки и железнички цистерни &бик;Резервоари за складирање хемикалииПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА &бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми &бик;Кошничка макара:7 кг &бик;ГЕМ Пак:136 кг &бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг &бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Алуминиумска жица за лемење, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумска жица за лемење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5556КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Indalco 5556 е дизајниран за тешки апликации &бик;Indalco 5556 може да помогне да се намалат струготини и да се подобри хранливоста &бик;Indalco 5556 обезбедува зголемени количини на магнезиум и манган &бик;Добро прилагоден за агресивни работни средини и апликации со долги должини на цевки,садови под притисок и резервоари за складирањеТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Структурни рамки во бродоградба индустрија &бик;Железничка индустрија &бик;Индустрија за приколки &бик;Автомобилски компоненти &бик;Воена &бик;Садови под притисок &бик;Резервоари за складирањеУсогласеност &бик;AWS A5.10:ER5556