MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Алуминиумски жици за заварување, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт. logos

Алуминиумски жици за заварување

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Алуминиумски жици за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумски жици за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5754КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Магнезиумски легиран алуминиум за заварување на легури со максимум 3.0%Мг &бик;Добра отпорност на корозија и одлично совпаѓање на боите по елоксирање &бик;Погоден за широк опсег на апликации во општа градежна и структурна индустријаСОГЛАСУВА СО &бик;EN ISO 18273:2004 &бик;AWS/ASTM A5.10/А5.10 М:2012 годинаЗАШТИТЕН ГАС &бик;100%Аргон &бик;Аргон/Мешавини на хелиум &бик;Проток:30-50 CFH(14.2-23.6 Л/мин)
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Алуминиумски жици за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумски жици за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5556КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Содржи зголемени количини на магнезиум и манган &бик;Обезбедува поголема цврстина на истегнување на металот на заварот за легурите од серијата 5XXX како што се 5083 и 5456ТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Структурни рамки во бродоградба индустрија &бик;Железничка индустрија &бик;Индустрија за приколки &бик;Автомобилски компоненти &бик;Воена &бик;Садови под притисок &бик;Резервоари за складирањеПАКУВАЊЕ&ДЕТАЛИ ЗА ИСПОРАКАТА &бик;Пластична макара:0.45/2.26/7.26/9 килограми &бик;Кошничка макара:7 кг &бик;ГЕМ Пак:136 кг &бик;ТИГ кутија:4.54/10 кг &бик;Палета:1053 кг
MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Алуминиумски жици за заварување, треба да знаете за највисок квалитет на Алуминиумски жици за заварување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
none
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алуминиумски жици за заварување/Прачки5554КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ &бик;Соодветна легура за полнење за заварување 5454 базни легури &бик;Ниска содржина на магнезиум за тесно усогласување со хемијата на основниот материјал за да се максимизираат перформансите на корозијаТИПИЧНИ АПЛИКАЦИИ &бик;Соодветна легура за полнење за 5454 базни легури &бик;Автомобилски тркала &бик;Транспортната индустрија апликации како над-на-патни приколки и железнички цистерни &бик;Резервоари за складирање хемикалииУсогласеност &бик;AWS A5.10:ER5554 &бик;CWB
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Алуминиумски жици за заварување

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Алуминиумски жици за заварувањеод добавувачот, трговецот на големо и дистрибутерот.

MASTERSHIP INDUSTRIAL CO., LTD. е познат снабдувач, увозник и извозник наАлуминиумски жици за заварување и е овластен дистрибутер на врвниот канадски бренд Indalco повеќе од 20 години.

Доставуваме квалитетни производи за Алуминиум MIG заварување и Алуминиум TIG заварување кои вклучуваат жица од Жица од алуминиумска легура , Алуминиумска MIG жица за заварување Алуминиумски шипки за заварување за заварување , Метали за полнење на алуминиум на Флукс за лемење на алуминиум од алуминиум и Алуминиумски прав за заварување .

Со помош на нашите истакнати професионалци, успеавме да ги разбереме специфичните барања на нашите клиенти и соодветно потребните услуги. Сите понудени производи се дизајнирани со користење на квалитетно тестирани материјали. Обезбедените производи се ценети меѓу нашите клиенти за нивните високи перформанси, издржлив стандард за квалитет, цврста конструкција, долг работен век, леснотија на инсталација и помалку одржување. Нашиот тим од професионалци им нуди на нашите клиенти најдоброто можно решение со цел да ги исполниме нивните специфични барања.

Поради квалитетот, овие производи се барани низ целиот свет. Покрај тоа, ние исто така гарантираме дека понудените производи се спакувани ефикасно, така што тие ќе стигнат до клиентите во најдобра можна форма со нула штета.

Овие квалитетАлуминиумски жици за заварување ќе бидат понудени по водечки цени во индустријата и ќе обезбедат испорака на нарачаните пратки во предвидената временска рамка.